Srpen 2008

smutný pejsek

31. srpna 2008 v 9:29 | mišula |  Týrání zvířat
Pls, zkopíruj si tohoto pejska na svůj blog, má také právo na normální život jako každý jiný obyvatel naší planety!
Jestli si ani ty stejně jako já nedokážeš představit, jak tohohle pejska (a mnoho dalších nevinných zvířátek) týrají, poděpiš se: Gee , Daniella , LorinQa , Lucxy , Barča , Mišuula ,
Je hrozne vidět jak týrají zvířátka, tak si to pls skopči na blog aby jsme ukázali že jsme proti tomu..

Happy hamster

30. srpna 2008 v 5:51 | mišula |  Videa křečků
Tohle videjko mam od Jahody... Me se moooc libi . Je boží jak ten křeček zpívá, ale teda končí to trosku tragicky. No ale je to jen sranda neni to reálný!!

Řetezák 8

29. srpna 2008 v 9:51 | mišula |  Bleskovky a soutěže
Máš rád/a Pizzu?
jasne a mooooooooc
Sníš toho za den hodně nebo ne?
Ani moc ne
Jaké je tvé oblíbené jídlo?
rizoto, kure a ryze, svickova, koprovka...tatd :-)
Dělá se ti zrovna teď špatně z toho, že čteš o jídle?
ne to ne :-)
Máš teď hlad?
ne spis jen na neco chut :-)
Když se chystáš něco jíst, přemýšlíš o tom, kolik to má kalorií?
nee to neeee!!!
Kdo má pokračovat? Napiš kolik lidí chceš ;)
vsichni kdo chcou :-)

Navstevnost za minuly tyden (18.8. 2008 - 24.8. 2008)

28. srpna 2008 v 6:55 | mišula |  Navštevovanost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (18.8. 2008 - 24.8. 2008) je:
Pondeli: 62
Utery: 76
Streda: 66
Ctvrtek: 63
Patek: 77
Sobota: 72
Nedele: 89

Celkem: 505
Myslim ze navstevnost se mi trosku zvetsila .. Nejvic jste prisli v nedeli (89) navstev...Moooc dííííky !!!

Další značka co netestuje

26. srpna 2008 v 7:52 | mišula |  Týrání zvířat
Tak jsem objevila dalsi firmu co na zviratech netestuje!!! PROC?? Protoze je uplne prirodni... tuhle kosmetiku jsem zacala pouzivat i ja, je to na ruzny problemy jako jsou napr. ekzemy, citliva pokozka, lupenka, na namožené záda, šíji..atd... Ale samozrejme je to i pro kazdeho kdo tyto problemy nema...znate tuto znacku?

Colorfull

25. srpna 2008 v 9:43 | mišula |  fotogalerie

Dárek k narozkám!!!

24. srpna 2008 v 5:15 | mišula |  Moji křečci
Tohle jsem koupila zatim křečíkům k narozkám... Jeste jim chci koupit takovy zeleninovy medvidky, foto vam dam semka pristi sobotu az to koupim.... Tyhle tycinky uz maji Edik s Pindem a Kukinkem v kleci... moc jim chutnaji.... nejvic Edikovi....(on je blazen do tycinek) Jsou s oříškama a medem....Moc pekne i voní..... meli jste uz tyto tycinky?

Řetezak 10

23. srpna 2008 v 10:14 | mišula |  Bleskovky a soutěže
 • joooKdo má pokračovat? → Hvezdicka, Hvezdulka, rada, sibirka,

Kreccí miminka :-)

22. srpna 2008 v 5:43 | mišula |  Videa křečků
moc krasny videjko!! tolik mrnavych kreciku to je roztomily ...

Navstevnost za minuly tyden (11.8. 2008 - 17.8. 2008)

20. srpna 2008 v 17:38 | mišula |  Navštevovanost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (11.8. 2008 - 17.8. 2008) je:
Pondeli: 77
Utery: 61
Streda: 74
Ctvrtek: 67
Patek: 62
Sobota: 66
Nedele: 73

Celkem: 480
Tak navstevnost se mi o 20 navstev snizila... ale i tak je dobra....kazdy den ke me chodi v průměru 65 lidi coz je super ...DIKY!!

Blog mám rok!!!! :-)

19. srpna 2008 v 9:58 | mišula |  Moje řeči
19.8.2007 jsem na tento blog dala prvni clanek... Byli to elektornicke pohlednice krecku KLIK .....Vubec si neuvedomuju ze blog mam tak dlouho....no jo cas letí...
Tady vam napisu události které se za tento rok stali :
 • v červenci se narodili Edikovi mladata
 • v srpnu byli odděleni od maminky
 • teprve v říjnu se Edik necha vzit ode me do ruky
 • v listopadu se zacinam zajimat o tyraná a zneuživaná zvirata (davam vše na blog)
 • v únoru konečne Pinda s Kukinkem dospěli
 • v květnu se mě zvyšuje navstevnost ze 350 na 500 (porad se to pohybuje okolo 500)
 • v červenci 2008 (28.7) Kukinek umřel
 • v srpnu 2008 (19.8) je to rok co mam blog

spokojenypes.cz

16. srpna 2008 v 5:58 | mišula |  E-shop pro krecky na netu
Tuto stranku jsem na internetu našla teprve nedávno. I tak ale muzu rict, ze je super... Hned jsem tam objednala pro krecky pochoutky.. Nemaji tam veci jen pro krecky, ale i pro potkany, čincily, morcata,kraliky,papousky,psy,kocky a co me nejvic prekvapilo, tak i pro fretky, krysy, kone a laboratorni myšky. Zaujala me tam tycinka pro cincilu s tymianem nebo s psenicnymi klíčky, taky tycinka pro morcata s citrusovym ovocem, dropsy syrove pro laboratorni mysky a krmivo kosmetika a vitaminy pro koně... Proste super stránka!!! urcite doporucuju!!!

colorfulky :-)

14. srpna 2008 v 17:54 | mišula |  fotogalerie

Navstevnost za minuly tyden (4.8. 2008 - 10.8. 2008)

13. srpna 2008 v 8:38 | mišula |  Navštevovanost tohoto blogu
Navstevnost za minuly tyden (4.8. 2008 - 10.8. 2008) je:
Pondeli: 84
Utery: 69
Streda: 69
Ctvrtek: 67
Patek: 87
Sobota: 65
Nedele: 63

Celkem: 504
Navstevanost se mi zvedla .. Jsem rada.... nejvic jste prisli v patek (87) a v pondeli (84)

7. změna kosmetické směrnice

12. srpna 2008 v 12:24 | mišula |  Týrání zvířat
Morčata se budou používat na testy alergie na kosmetiku.
Momentálně se v rámci EU ročně spotřebuje okolo 38 000 zvířat na testy toxicity kosmetických výrobků (toto číslo pochází ze statistiky zveřejněné v roce 1999 Evropskou Komisí). Mnohé další testování kosmetiky na zvířatech se koná mimo EU, neboť kosmetika, která se vyrábí v jiných zemích, se přesto může v EU prodávat. Téměř všechny kosmetické výrobky, tedy také parfémy, šampóny, zubní pasty, barvy na vlasy, pleťové krémy, make-up a deodoranty, se testují na zvířatech.
V oblasti kosmetiky se provádí velké množství nejrůznějších experimentů na zvířatech, k nim patří například: Draize-test ke zkoumání vlastností dráždících oči, při kterém se neumrtveným, v boxech zafixovaným králíkům nakapou substance do očí; orální testování toxicity, při kterém se zvířatům jednou či vícekrát napumpuje testovací substance do žaludku přes sondu zavedenou do jícnu, aby se určily jedovaté účinky; test kožní dráždivosti, při kterém se králíkům nebo morčatům vtírá testovací látka do oholené kůže na zádech.
Zákaz pokusů na zvířatech nebo zákaz uvádění na trh?
Zákaz pokusů na zvířatech by sice zakazoval testování kosmetických výrobků a jejich surovin na zvířatech v rámci EU. Kosmetika testovaná v pokusech na zvířatech by se však směla nadále do EU dovážet. Důsledkem by bylo, že firmy by si nechávaly své pokusy na zvířatech provádět v zemích 3. světa, aby je následovně prodaly v EU. Protože standarty ochrany zvířat v zemích 3. světa jsou často ještě horší než u nás, nejen že by to pokusům na zvířatech nezabránilo, ale dokonce by to znamenalo skutečný krok nazpět. Nadále by pro tento průmysl neexistoval žádný podnět k tomu, aby přešel na postupy bez pokusů na zvířatech.
Se zákazem uvádět na trh kosmetiku testovanou na zvířatech by byl zakázán i dovoz takových výrobků do EU. Jen tak lze firmy přinutit k tomu, aby skutečně používaly metody bez pokusů na zvířatech, namísto toho, aby jen přesunuly pokusy na zvířatech do jiných zemí.
Postupy bez pokusů na zvířatech
Jako rozhodující důvod pro několikaleté průtahy při zavádění slibovaného zákazu prodeje Evropská komise uvádí, že ještě není k dispozici dostatečné množství testovacích metod bez pokusů na zvířatech. Přitom je za tento špatný stav zodpovědná sama Komise. Za osm let uznaly Bruselské úřady jen jednou tři testovací metody: 3T3-neutralčerveným testem se testuje takzvanná fototoxicita, tzn. kožně dráždivé vlastnosti například krémů, jejichž škodlivý účinek vzniká teprve při ozáření slunečním světlem. K posouzení leptavého účinku na kůži slouží episkin ® a TER-test. To je žalostná bilance, pokud uvážíme, že pro ostatní oblasti testování bylo už vyvinuto množství testů ve zkumavkách. Jejich schvalování (srovnej s výsledky pokusů na zvířatech) a úřední uznání však probíhá jen zdlouhavě, pokud vůbec. Nepatrné pokroky jsou zaznamenávány při vývoji postupů pro přezkoušení oční dráždivosti a kožní absorpce. Na náhradu pro testy se zvířaty na alergickou reakci, akutní/chronickou/subchronickou jedovatost, rakovinotvorný účinek, účinek pozměňující dědičnou výbavu či poškozující plod nedává Komise EU vůbec žádnou naději.
Ale ani s úředním uznáním není ještě dlouho vyhráno. Postupy bez pokusů na zvířatech se musí také používat. Tři jmenované testy byly uznány již v roce 1997/98. Členské státy však dostaly čas až do října 2001, aby zavedly ustanovení EU do praxe. Jestli tak všechny činí v termínu, je otázkou. Přechodné lhůty jsou - jako vždy - přípustné. Avšak teprve až bude předpis EU zaveden do národního práva, musí postupy bez pokusů na zvířatech používat průmysl. Podle německého zákona na ochranu zvířat mají před pokusy na zvířatech přednost jiné metody, kterými se dá vytoužený poznatek rovněž získat, tzn., že v Německu jsou už ustanovení EU zákonem, nemusí se tedy zavádět do národního práva.
Mohlo by to být tak jednoduché...
Se Všemi pokusy na zvířatech prováděnými v oblasti kosmetiky by se dalo ze dne na den přestat, pokud by se průmysl obracel výhradně na 8000 už existujících a již dávno otestovaných surovin. Tak by se daly s pomocí známých obsahových látek na trh uvádět zdravotně nezávadné zkrášlovací prostředky. Zavádění zákazu pokusů na zvířatech a uvádění na trh by tedy bylo nejen bez problémů možné, bylo by i dávno zbytečné. Zdržovací a zmírňovací taktika EU je ranou do obličeje milionů lidí, kterým leží ochrana zvířat na srdci. Mnoho tisíc zvířat trpí ve strastiplných pokusech pro nic a za nic.
Můžete pomoci
Dokud na sebe dává zákonná regulace čekat, musíme vycházet z toho, že výrobky většiny firem jsou testovány na zvířatech. Mnoho výrobců sice tvrdí, že by žádné pokusy na zvířatech neprováděli, což může být naprosto pravda. Avšak jako spotřebitel se člověk na takové výpovědi nemůže bezpodmínečně spoléhat. Možná si nechávají tyto kosmetické firmy provádět pokusy v jiné zemi nějakou jinou firmou. Mnoho firem, které udávají, že neprovádí pokusy na zvířatech, využívají na zvířatech testované suroviny a pak už jen neprovádí samy žádné pokusy na zvířatech na konečném výrobku.
Pokud si chcete být jistí, že kupujete jen výrobky bez zvířecího utrpení, držte se nejlépe pozitivního seznamu Německého spolku na ochranu zvířat. Tento seznam uvádí jen výrobce, kteří vyhovují přísným směrnicím Německého spolku na ochranu zvířat.

Housenka

11. srpna 2008 v 12:08 | mišula |  Moje řeči
Tuhletu žížalku škrtí motýlek..Lapá po dechu a potřebje pomoc..Dej si jí na blog a připiš se..Motýlek se jí trochu uwolní..
*PiNk_ShIt*, Luczynka<3,Martulinka♥,Nela,Nikča,mišuula,

Cenky ze soutěže o nej blog

10. srpna 2008 v 15:03 | mišula |  Diplomky ode mě pro vás
Tady vam davam cenky... doufam ze se vam libi....
 • 1.misto-bublinka
 • 2.misto-kvakva
 • 3.misto-Nikca
a jeste pro Bublinku pismenko B:

spřátelko od Ani

9. srpna 2008 v 7:51 | mišula |  Moje diplomy
Moooc ti dekuju!!!! moc se mi ten diplomek libi...... je senzacni !!!

New design

8. srpna 2008 v 7:16 | mišula |  Moje řeči
Libi se vam? me moooooc....Vymyslela ho pro me Kvakva......moc ji za nej dekuju..... A na blog me ho dala moje kamoska Adulka...temhle holkam fakt dekuju!!!

Kdo vyhrál?

7. srpna 2008 v 6:35 | mišula |  Bleskovky a soutěže
Kdo vyhrál u me na blogu soutez o nej blog?
1. misto : Bublinka
2.misto : Kvakva
3.misto : Nikča
GRATULUJU!!!!! Tak Diplomky udelam vitezum jeste tento tyden...